Професійно технічне навчання

Графік навчання

з\п
Професія
Приблизна дата початку навчання
Термін навчання,
Документ по закінченню навчання
УКРПРОМЛІФТЗВАР
1.
Водій навантажувача
2 розряд
Початок 03.07.2017
23
тижня
Свідоцтво про присвоєння робітничої  кваліфікації Водій навантажувача 2 розряду та посвідчення про допуск до виконання робіт підвищеної небезпеки
2.
Ліфтер
1 розряд
Початок 10.07.2017
6
тижнів
Свідоцтво про присвоєння робітничої  кваліфікації Ліфтер 1 розряду та посвідчення про допуск до виконання робіт підвищеної небезпеки
ІНСАЙТ-ЛІФТ
1.
Оператор котельні
2,3 розряд
Початок 07.08.2017
 
14 тижнів
Свідоцтво про присвоєння робітничої  кваліфікації Оператор котельні 2,3 розряду та посвідчення про допуск до виконання робіт підвищеної небезпеки
2.
Зварник пластмас
1,2 розряд
 
Початок 04.09.2017
7
тижнів
Свідоцтво про присвоєння робітничої кваліфікації Зварник пластмас 1,2 розряду  кваліфікації та посвідчення про допуск до виконання робіт підвищеної небезпеки
3.
Електромеханік з ліфтів
1 розряд
Початок 14.08.2017
23
 тижні
Свідоцтво про присвоєння робітничої  кваліфікації Електромеханік з ліфтів 1 розряду та посвідчення про допуск до виконання робіт підвищеної небезпеки

ЛІФТЕР
1 розряд
Завдання та обов’язки: керує ліфтами з швидкістю руху до 1 метра за секунду та здійснює контроль за їх справністю; наглядає за експлуатацією ліфта; здійснює пуск ліфта у роботу з попередньою перевіркою роботи або аварійної сигналізації, автоматичних замків на всіх зупинках, кнопки “Стоп”; під час супроводу пасажирів або вантажів наглядає за посадкою та виходом пасажирів або за завантаженням або вивантаженням вантажу згідно з номінальною вантажопідйомністю ліфта; разі виявлення несправності ліфта зупиняє його і повідомляє чергового електромеханіка з ліфтів; утримує у чистоті кабіну ліфта, поверхові площадки на всіх зупинкових пунктах; додержується правил і норм охорони праці та протипожежного захисту; заповнює журнал приймання і здавання зміни.

Кваліфікаційні вимоги. Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

2 розряд
Завдання та обов’язки: здійснює керування всіма типами ліфтів, у тому числі швидкісних (понад 1 м/сек), а також ліфтів, що обслуговують інтенсивні пасажиропотоки; здійснює пуск -ліфта у роботу з попередньою перевіркою роботи телефона або аварійної сигналізації, автоматичних замків на всіх зупинках, кнопки “Стоп”; під час супроводу пасажирів або вантажів наглядає за посадкою і виходом пасажирів або завантаженням і вивантаженням вантажів згідно з вантажопідйомністю ліфта; зупиняє ліфт у разі виявлення несправності і повідомляє черговому електромеханіку з ліфтів; утримує у чистоті кабіни ліфтів, поверхові площадки на усіх зупинках; заповнює журнал приймання і здавання зміни.

Кваліфікаційні вимоги. Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією ліфтера 1 розряду – не менше 0,5 року.

ВОДІЙ НАВАНТАЖУВАЧА
2 розряд
Завдання та обов’язки: керує тракторними навантажувачами та розвантажувачами, вагононавантажувачами та всіма спеціальними вантажозахоплювальними механізмами і пристроями під час навантаження, відвантаження, переміщення й укладання в штабелі різних вантажів під керівництвом водія вищої кваліфікації; бере участь у планово-запобіжному ремонті вантажно-розвантажувальних і вантажозахоплювальних механізмів і пристроїв; раціонально та ефективно організовує працю на робочому місці; додержується норм технологічного процесу; не допускає браку в роботі; знає і виконує вимоги нормативних актів про охорону праці та навколишнього середовища; додержується норм, методів і прийомів безпечного ведення робіт; знає і виконує виробничі (експлуатаційні) інструкції; використовує в разі необхідності засоби попередження й усунення природних і непередбачених негативних явищ (пожежі, аварії, повені тощо).

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

3 розряд
Завдання та обов’язки: керує акумуляторними навантажувачами та всіма спеціальними вантажозахоплювальними механізмами і пристроями під час навантаження, вивантаження, переміщення й укладання в штабель вантажів; проводить технічне обслуговування і поточний ремонт навантажувача та всіх його механізмів; визначає несправності в роботі навантажувача, його механізмів і усуває їх; встановлює і замінює знімні вантажозахоплювальні пристрої і механізми; бере участь у проведенні планово-запобіжного ремонту навантажувача та вантажозахоплювальних механізмів і пристроїв; заряджає акумулятори; раціонально та ефективно організoвує працю на робочому місці; додержується норм технологічного процесу; не допускає браку в роботі; знає і виконує вимоги нормативних актів про охорону праці та навколишнього середовища; додержується норм, методів і прийомів безпечного ведення робіт; знає і виконує виробничі (експлуатаційні) інструкції; використовує в разі необхідності засоби попередження й усунення природних і непередбачених негативних явиш (пожежі, аварії, повені тощо).

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією водія навантажувача 2 розряду – не менше 1 року.

4 розряд
Завдання та обов’язки: керує тракторними навантажувачами потужністю до 73,5кВт (до 100 к.с.) вагононавантажувачами, вагонорозвантажувачами та всіма спеціальними вантажозахоплювальними механізмами та пристроями під час навантаження, розвантаження, переміщення й укладання вантажів у штабелі і відвал; здійснює технічне обслуговування навантажувача та поточний ремонт усіх його механізмів; визначає несправності в роботі навантажувача; встановлює та замінює знімні вантажозахоплювальні пристрої та механізми; бере участь у проведенні планово-запобіжного ремонту навантажувача і вантажозахоплювальних механізмів і пристроїв; раціонально та ефективно організовує працю на робочому місці; додержується норм технологічного процесу; не допускає браку в роботі; знає і виконує вимоги нормативних актів про охорону праці та навколишнього середовища; додержується норм, методів і прийомів безпечного ведення робіт; знає і виконує виробничі (експлуатаційні) інструкції; використовує в разі необхідності засоби попередження й усунення природних і непередбачених негативних явищ (пожежі, аварії, повені тощо).

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією водія навантажувача 3 розряду – не менше 1 року.

ЕЛЕКТРОГАЗОЗВАРНИК
2 розряд
Кваліфікаційні вимоги. Повинен уміти: виконувати ручне дугове, плазмове, газове, автоматичне і механізоване дугове зварювання простих деталей, вузлів і конструкцій із вуглецевих сталей першої групи зварюваності, Ст. 1 – Ст. 4(кп, пс, сп) 08-25 15К, 20 К в нижньому і вертикальному положеннях зварного шва товщиною до 10мм, встик без скосу кромок, зі скосом кромок суцільним однобічним і двобічними швами; зварювання пластин однакової і різної товщини суцільним і переривчастим одношаровим швом; зварювання кутових з’єднань без скосу і зі скосом кромок. Виконувати ручне кисневе різання бензинокисневими різаками і газокисневими різаками сталевого легковагового і важкого лому. Виконувати кисневе і плазмове прямолінійне різання простих і середньої складності деталей з вуглецевих сталей першої групи розрізаємості (Сті-Стб; 10; 20; 25; 15Г; 10Г2) за розмічанням вручну; на переносних, стаціонарних та плазморізальних машинах. Готувати газові балони до роботи. Обслуговувати газову апаратуру відповідно до ДСТУ. Прихвачувати деталі, вироби, конструкції у всіх просторових положеннях. Готувати вироби, вузли та з’єднання під зварювання. Зачищати шви після зварювання. Забезпечувати захист зворотної сторони шва в процесі автоматичного і механізованого зварювання в захисних газах. Наплавляти прості невідповідальні деталі. Усувати раковини і тріщини в простих деталях, вузлах, відливках. Читати прості креслення (до двох основних проекцій).

Загальнопрофесійні вимоги

Повинен:

раціонально та ефективно організовувати працю на робочому місці;
дотримуватись норм технологічного процесу;
не допускати браку в роботі;
знати і виконувати вимоги нормативних актів про охорону праці і навколишнього середовища, додержуватись норм, методів і прийомів безпечного ведення робіт;
використовувати в разі необхідності засоби попередження і усунення природних і непередбачених негативних явищ (пожежі, аварії, повені тощо);
знати інформаційні технології.
Вимоги до освітнього рівня осіб, які навчатимуться в системі професійно-технічної освіти. Базова або неповна базова загальна середня освіта. Без вимог до стажу роботи.

Сфера професійного використання випускника. Виробництво машин та устаткування.

Специфічні вимоги:

Вік – по закінченню терміну навчання – не менше 18 років.
Стать – жіноча, чоловіча.
Медичні обмеження
3 розряд
Кваліфікаційні вимоги. Повинен уміти: виконувати ручне дугове, газове, автоматичне і механізоване дугове зварювання в захисних газах і під шаром флюсу простих деталей і вузлів зі сталей другої групи зварюваності, наприклад Ст5; СТ5Г (пс, сп)); ЗО; 35; 12Х2Н4А; 20ХНЗА ; ЗОЛ; 35Л ), кольорових металів і сплавів; середньої складності деталей, вузлів, трубопроводів зі сталей першої групи зварюваності, наприклад: Ст. 1 – Ст. 4(кп, пс, сп) 08-25 15К, 20 К і трубопроводів у всіх положеннях крім стельового. Виконувати кисневе прямолінійне і криволінійне різання в різних положеннях металів, простих і середньої складності деталей з вуглецевих та низьколегованих сталей першої групи розрізуваності, наприклад (Сті-Стб; 10; 20; 25; 15Г; 10Г2); і другої групи розрізаємості Ст5; СТ5Г (пс, сп) ); 30; 35;); 12Х2Н4А; 20ХНЗА ; ЗОЛ; 35Л ; за розміткою вручну, з використанням газокисневих різаків і різаків для роботи на газах-замінниках; (пропан, природний газ, МАФ, пари гасу, бензині), на переносних, стаціонарних та плазморізальних машинах у всіх положеннях. Виконує ручне дугове, повітряне стругання простих і середньої складності деталей з вуглецевих (до 0,3 С) і низьколегованих сталей (до 10% л.д.), чавуна в різних положеннях. Наплавляє раковини і тріщини в деталях, вузлах і відливках середньої складності. Виконує попереднє і супроводжувальне підігрівання під час зварювання деталей з додержанням заданого режиму. Читає креслення середньої складності деталей, вузлів і конструкцій (до трьох проекції) з можливим розрізом основних.

Загальнопрофесійні вимоги

Повинен:

раціонально та ефективно організовувати працю на робочому місці;
дотримуватись норм технологічного процесу;
не допускати браку в роботі;
знати і виконувати вимоги нормативних актів про охорону праці і навколишнього середовища, додержуватись норм, методів і прийомів безпечного ведення робіт;
використовувати в разі необхідності засоби попередження і усунення природних і непередбачених негативних явищ (пожежі, аварії, повені тощо);
знати інформаційні технології.
Вимоги до освітнього рівня осіб, які навчатимуться в системі професійно-технічної освіти.

Попередній освітньо-кваліфікаційний рівень – Електрогазозварник 2 розряду:

за умови продовження превиної професійної підготовки (освіти) в професійно-технічних навчальних закладах І, II та III атестаційного рівня без вимог до стажу роботи;
за умови підвищення кваліфікації стаж роботи за професією “Електрогазозварник” 2 розряду не менше 1 року.
Сфера професійного використання випускника. Виробництво машин та устаткування.

Специфічні вимоги:

Вік – по закінченню терміну навчання – не менше 18 років.
Стать – жіноча, чоловіча.
Медичні обмеження
4 розряд
Кваліфікаційні вимоги. Повинен уміти: виконувати ручне дугове, плазмове і газове зварювання середньої складності деталей, вузлів, конструкцій і трубопроводів з конструкційних сталей, чавуну, кольорових металів і сплавів і складних деталей, вузлів, конструкцій і трубопроводів з вуглецевих сталей першої-четвертої групи зварюваності у всіх просторових положеннях зварного шва. Виконувати ручне, кисневе, плазмове, газове прямолінійне, фігурне різання, різання бензорізальними та газорізальними апаратами на переносних, стаціонарних і плазморізальних машинах, у різних положеннях складних деталей з різних сталей, кольорових металів і сплавів за розміткою. Виконувати киснево-флюсове різання деталей з високохромистих і хромистонікелевих сталей і чавуну. Виконувати автоматичне і механізоване зварювання середньої складності та складних апаратів, вузлів, конструкцій, трубопроводів з різних за хімічним складом сталей, чавуну, кольорових металів і сплавів. Виконувати автоматичне зварювання відповідальних, складних будівельних і технологічних конструкцій, які працюють в умовах динамічних навантажень. Виконувати ручне електродугове, повітряне стругання складних і відповідальних деталей з різних сталей, чавуну, кольорових металів і сплавів у різних положеннях. Зварювати конструкції з чавуну. Наплавляти дефекти складних деталей машин, механізмів, конструкцій і відливок під механічне оброблення та пробний тиск. Виконувати гаряче плавлення складних і відповідальних конструкцій. Читати креслення складних зварних металоконструкцій (з наявністю основних місцевих і додаткових проекцій).

Загальнопрофесійні вимоги

Повинен:

раціонально та ефективно організовувати працю на робочому місці;
дотримуватись норм технологічного процесу;
не допускати браку в роботі;
знати і виконувати вимоги нормативних актів про охорону праці і навколишнього середовища, додержуватись норм, методів і прийомів безпечного ведення робіт;
використовувати в разі необхідності засоби попередження і усунення природних і непередбачених негативних явищ (пожежі, аварії, повені тощо);
знати інформаційні технології.
Вимоги до освітнього рівня осіб, які навчатимуться в системі професійно-технічної освіти.

Попередній освітньо-кваліфікаційний рівень – Електрогазозварник 3 розряду:

за умови продовження превиної професійної підготовки (освіти) в професійно-технічних навчальних закладах І, II та III атестаційного рівня без вимог до стажу роботи;
за умови підвищення кваліфікації стаж роботи за професією Електрогазозварник 3 розряду не менше 1 року.
Сфера професійного використання випускника. Виробництво машин та устаткування.

Специфічні вимоги:

Вік – по закінченню терміну навчання – не менше 18 років.
Стать – жіноча, чоловіча.
Медичні обмеження

СТРОПАЛЬНИК
2 розряд
Завдання та обов’язки. Стропує та ув’язує прості вироби, деталі, лісові (довжиною до 3 м) та інші аналогічні вантажі масою до 5 т для їх піднімання, переміщення та укладання. Відчеплює стропи на місці установлення або укладання. Подає сигнали машиністу крана (кранівнику) і стежить за вантажем під час піднімання, переміщення та укладання. Вибирає необхідні стропи відповідно до маси та розміру переміщуваного вантажу. Визначає придатність стропів.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

З розряд
Завдання та обов’язки. Стропує та ув’язує прості виробів, деталі, лесові (довжиною до 3 м) та інші аналогічні вантажі масою понад 5 до 25 т для їх підіймання, переміщення й укладання. Стропує й ув’язує вантажі середньої складності, лісові вантажі (довжиною понад 3 до 6 м), вироби, деталі та вузли з установленням їх на верстат, помости та інші монтажні пристрої і механізми, а їакож інші аналогічні вантажі масою до 5 т для їх підіймання, переміщення й укладання. Вибирає способи для швидкого і безпечного стропування і переміщення вантажів за різних умов. Сточує та зв’язує стропи різними вузлами.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією стропальника 2 розряду не менше 1 року.

4 розряд
Завдання та обов’язки. Стропує та ув”язує прості вироби, деталі, лісові (довжиною до 3 м) та інші аналогічні вантажі масою понад 25 т. для їх піднімання, переміщення та укладання. Стропує та ув”язує вантажі середньої складності, лісові вантажі (довжиною понад 3 до 6 м), вироби, деталі та вузли з установленням їх на верстат, помости та інші монтажні пристрої і механізми, а також аналогічні вантажі масою понад 5 до 25 т. для їх піднімання, переміщення та укладання. Стропує та ув”язує лісові вантажі (довжиною понад 6 м), вироби, деталі та вузли, що вимагають підвищеної обережності, технологічне устаткування ат пов”язані з ним конструкції, вироби, вузли, машини та механізми безпосередньо під час стапельного і секційного складання і розбирання, а також під час складання і розбирання машин, апаратів, конструкцій збірних елементів будівель та споруд і аналогічних складних вантажів масою до 5 т для їх піднімання, монтажу, переміщення та укладання. Заплітає кінці стропів. Вибирає стропи відповідно до маси та виду вантажу.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації Стаж роботи за професією 3 розряду не менше 1 року.

5 розряд
Завдання та обов’язки. Стропує та ув”язує вантажі середньої складності, лісові вантажі (довжиною понад 3 до 6 м), вироби, деталі та вузли з установленням їх на верстат, помости та інші монтажні пристрої і механізми, а також аналогічні вантажі масою понад 25 т для їх піднімання, переміщення та укладання. Стропує та ув”язує лісові вантажі (довжиною понад 6 м), особливо відповідальні вироби, вузли машин і механізмів безпосередньо під час стапельного і секційного складання і розбирання, а також під час складання і розбирання машин, апаратів, конструкцій складних елементів будівель та споруд і аналогічних складних вантажів масою понад 5 до 50 т для їх піднімання, переміщення та укладання.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації Стаж роботи за професією 4 розряду не менше 1 року.

ГАЗОРІЗАЛЬНИК
1 розряд
Завдання та обов’язки. Виконує ручне кисневе різання та різання бензорізальними та газорізальними апаратами сталевого легковагового брухту, готує відливки до різання, зачищає від пригару, додатків і ливників та укладає їх під різання, заряджає та розряджає газогенераторні установки.

Кваліфікаційні вимоги.Повна загальна середня освіта (по закінченню навчання). Без вимог до стажу роботи.

2 розряд
Завдання та обов’язки. Виконує ручне кисневе різання та різання бензорізальними та газорізальними апаратами сталевого легковагового брухту, готує відливки до різання, зачищає від пригару, додатків і ливників та укладає їх під різання, заряджає та розряджає газогенераторні установки.

Кваліфікаційні вимоги.Повна загальна середня освіта (по закінченню навчання). Без вимог до стажу роботи.

Завдання та обовʼязки

Виконує ручне кисневе та повітряно-плазмове прямолінійне та фігурне різання у вертикальному та нижньому положенні металу простих деталей з вуглецевої сталі з розмічанням вручну на переносних та стаціонарних газорізальних та плазмово-дугових машинах; виконує кисневе різання та різання бензорізальними та газорізальними апаратами стального важкого брухту; ріже додатки та ливники у відливок товщиною до 300 мм з одним розніманням та відкритими стрижневими знаками; розмічає, підбирає за масою та профілями простий негабаритний брухт; ріже за заданими розмірами та укладає в штабелі.

Кваліфікаційні вимоги. Попередній освітньо-кваліфікаційний рівень – „Газорізальник” 1 розряду:

за умови продовження первинної професійної підготовки в професійно-технічних навчальних закладах першого, другого та третього атестаційних рівнів без вимог до стажу роботи;
за умови підвищення кваліфікації стаж роботи за професією „Газорізальник” 1 розряду не менше 0,5 року.
3 розряд

Завдання та обовʼязки

Виконує кисневе та повітряно-плазмове прямолінійне та фігурне різання металів, простих та середньої складності деталей з вуглецевих сталей, кольорових металів та сплавів з розміткою вручну на переносних та стаціонарних кисневих та плазмово-дугових машинах для різання у всіх просторових положеннях зварного шва; ріже додатки та ливники у відливках товщиною до 300 мм, які мають декілька рознімань та відкритих стрижневих знаків, розмічає, виконує ручне, кисневе різання бензорізальними апаратами застарілих кранів, форм балок, машин та іншого складного брухту на задані розміри за Державним стандартом з відділенням відходів кольорових металів та зі збереженням або вирізанням вузлів та частин машин, які можуть бути використані після ремонту.

Кваліфікаційні вимоги. Попередній освітньо-кваліфікаційний рівень – „Газорізальник” 2 розряду:

– за умови продовження первинної професійної підготовки в професійно-технічних навчальних закладах першого, другого та третього атестаційних рівнів без вимог до стажу роботи;

– за умови підвищення кваліфікації стаж роботи за професією „Газорізальник” 2 розряду не менше 1 року.

4 розряд

Завдання та обовʼязки

Виконує кисневе та повітряно-плазмове прямолінійне та фігурне різання складних деталей з різних сталей, кольорових металів та сплавів з розміткою вручну на переносних та стаціонарних кисневих та плазмово-дугових машинах з фотоелементами та програмним керуванням; виконує кисневе різання вручну та різання бензорізальними та газорізальними апаратами різних сталей, кольорових металів та сплавів з розробленням кромки, виконує киснево-флюсове різання деталей з високохромистих та хромонікелевих сталей та чавуну, виконує газове різання суднових об’єктів на плаву.

Кваліфікаційні вимоги. Попередній освітньо-кваліфікаційний рівень – „Газорізальник” 3 розряду:

за умови продовження первинної професійної підготовки в професійно-технічних навчальних закладах другого та третього атестаційних рівнів без вимог до стажу роботи;
за умови підвищення кваліфікації стаж роботи за професією „Газорізальник” 3 розряду не менше 1 року.

ЕЛЕКТРОМЕХАНІК З ЛІФТІВ
1 розряд

Завдання та обовʼязки

Здійснює слюсарну обробку деталей без додержання розмірів; виправляє різь плашками і мітчиками; розмічає за шаблоном прості деталі; розрізає сталеві канати вручну; замінює сигнальні і освітлювальні лампи; перевіряє на функціонування механізми, контакти та електричні апарати ліфта; перевіряє наявність і справність освітлення шахти, кабіни і машинного приміщення, а також стан огорожі шахти і кабіни; здійснює евакуацію пасажирів з кабіни ліфта у разі його раптової зупинки; промиває і змазує деталі; виконує прості і середньої складності роботи з ремонту, монтажу і демонтажу ліфтового устаткування під керівництвом електромеханіка вищої кваліфікації; не допускає браку в роботі; раціонально і ефективно організовує працю на робочому місці; знає й виконує вимоги нормативних актів про охорону праці й навколишнього середовища; додержує норм, методів і прийомів безпечного ведення робіт; використовує в разі необхідності засоби попередження та усунення природних і непередбачених негативних явищ (пожежі, аварії, повені тощо); виконує виробничі (експлуатаційні) інструкції, інструкції з охорони праці, пожежної безпеки та правила внутрішнього трудового розпорядку.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

2 розряд

Завдання та обов’язки: здійснює слюсарну обробку за 11-14 квалітетами (4-7 класами точності); розмотує канати з бухти і відміряє потрібну довжину; заготовляє і кріпить труби під електропроводку за готовою розміткою; заправляє інструмент; розмічає і вирубує прокладки за кресленнями та ескізами; розбирає і складає механічні та автоматичні замки, затвори, кінцеві вимикачі, поверхові перемикачі, кнопкові і викличні апарати; визначає та усуває прості несправності в мережах освітлення, сигналізації і керування приводом ліфтів; читає прості креслення та електричні схеми ліфтів; виконує складні й особливо складні роботи з ремонту, монтажу і демонтажу ліфтового устаткування під керівництвом електромеханіка вищої кваліфікації; не допускає браку в роботі; раціонально і ефективно організовує працю на робочому місці; знає й виконує вимоги нормативних актів про охорону праці і навколишнього середовища; додержує норм, методів і прийомів безпечного ведення робіт; використовує в разі необхідності засоби попередження та усунення природних і непередбачених негативних явищ (пожежі, аварії, повені тощо); виконує виробничі (експлуатаційні) інструкції, інструкції з охорони праці, пожежної безпеки та правила внутрішнього трудового розпорядку.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією електромеханіка з ліфтів 1 розряду – не менше 0,5 року.

3 розряд

Завдання та обов’язки: виконує прості роботи з ремонту, монтажу і демонтажу ліфтового устаткування; налагоджує, регулює, випробовує механічне та електричне устаткування ліфтів з одиночним керуванням, яке рухається зі швидкістю до 0,71 м/с; визначає та усуває складні несправності в мережах освітлення, сигналізації і керування приводом ліфтів; здійснює слюсарну обробку деталей за 7-11 квалітетами (2-4 класами точності); здійснює встановлення, центрування, вмикання електродвигунів; обробляє кабелі, проводи та прокладає їх у трубах або джгутах у шахті і машинному приміщенні; читає середньої складності креслення та електричні схеми ліфтів; проводить заміну сталевих канатів і кріпить їх до підвісних вузлів кабін і противаг; клепає і паяє деталі механізмів різними припоями; не допускає браку в роботі; раціонально і ефективно організовує працю на робочому місці; знає й виконує вимоги нормативних актів про охорону праці й навколишнього середовища; додержує норм, методів і прийомів безпечного ведення робіт; використовує в разі необхідності засоби попередження та усунення природних і непередбачених негативних явищ (пожежі, аварії, повені тощо); виконує виробничі (експлуатаційні) інструкції, інструкції з охорони праці, пожежної безпеки та правила внутрішнього трудового розпорядку.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією електромеханіка з ліфтів 2-го розряду – не менше 1 року.

4 розряд

Завдання та обов’язки: виконує середньої складності роботи з ремонту, монтажу, демонтажу ліфтового устаткування; налагоджує, регулює і випробовує механічне та електричне устаткування ліфтів з одиночним керуванням, які рухаються зі швидкістю понад 0,71 м/с; виготовляє встановлювальні і розмічувальні шаблони і пристрої, які прискорюють і полегшують проведення монтажних та ремонтних робіт; перевіряє мегомметром стан ізоляції і вимірює розмір її опору в електродвигунах, трансформаторах, у кабельній мережі і колах систем керування; готує ліфти до технічного огляду інспектором Держтехнагляду; читає складні креслення та електричні схеми ліфтів; веде необхідну технічну документацію; не допускає браку в роботі; раціонально і ефективно організовує працю на робочому місці; знає й виконує вимоги нормативних актів про охорону праці й навколишнього середовища; додержує норм, методів і прийомів безпечного ведення робіт; використовує в разі необхідності засоби попередження та усунення природних і непередбачених негативних явищ (пожежі, аварії, повені тощо); виконує виробничі (експлуатаційні) інструкції, інструкції з охорони праці, пожежної безпеки та правила внутрішнього трудового розпорядку.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією електромеханіка з ліфтів 3 розряду – не менше 1 року.

ЗВАРНИК ПЛАСТМАС
1 розряд

Завдання та обовʼязки

Виконує тристороннє зварювання пластикату (мішки з пластикату різних розмірів) за допомогою електроутюга, а також під час зварювання за торцями пластмасових деталей, які мають форму тіл обертання, методом тертя; підготовлює заготовки та пристроїв до зварювання (установлення розмірів, косинців, затискання шарів заготовки в спеціальних пристроях); веде процес зварювання; знімання виробів; розбирає і складає пристрої.

2 розряд

Завдання та обовʼязки

Виконує зварювання виробів нескладної конфігурації з різних пластмас за допомогою зварювальних пальників та іншого зварювального устаткування, а також блінтове тиснення простих друкарських виробів з пластмас на високочастотних зварювальних машинах різних конструкцій або виготовлення підсилювальних стрічок на верстаті за допомогою зварювання гарячим повітрям двох поліетиленових смуг, між якими зафіксовано розташування склониток або віскозних ниток; підготовлює заготовки та пристроїв до зварювання (установлює розміри, косинці, затискує шари заготовки у спеціальних пристроях); веде процес зварювання; знімає вироби; маркує, пакує, здаває їх на склад; розбирає й складає пристрої.

3 розряд

Завдання та обовʼязки

Виконує зварювання плівок з вініпласту, пластикату, сополімерів на базі поліхлорвінілу та поліамідів у безперервну стрічку з одночасним намотуванням в рулони на високочастотних зварювальних машинах різних конструкцій; зварює плівки, вироби з поліетилену, полістиролу та ін., а також зварює великогабаритні вироби з цих плівок на машинах контактного зварювання різних конструкцій; блінтове тиснення виробів з пластикату на високочастотних зварювальних машинах; зварювання виробів складної конфігурації з різних плівок і листів зварювальними пальниками; виконує зварювання кожгалантерейних виробів з пластикату на зварювальному агрегаті струмами високої частоти; ультразвукове зварювання плівок та листів з різних пластмас; раціональне пофарбовування плівкових матеріалів; розгладження зварювального шва; просікання ручок в поліетиленових пакетах; підрізання кінців плівки на шві ножицями або ножем; підготовку та установлення пристроїв для зварювання; обслуговування зварювального устаткування;

4 розряд

Завдання та обовʼязки

Виконує зварювання стикових, кутових й таврових швів у складних великогабаритних конструкціях з вініпласту, поліетилену, поліметилакрилату, поліамідів та сополімерів зварювальними пальниками різних конструкцій; зварювання царг на зварювальних пресах струмами високої частоти; підготовку зварювальних швів; обкладку пластмасами з наступним зварюванням швів на різному зварювальному устаткуванні різних металоконструкцій, ванн, трубопроводів; попередню прихватка пластмас клеями; перевірку якості одержаного шва.

Facebook
INSTAGRAM