Набув чинності Технічний регламент ліфтів і компонентів безпеки для ліфтів

Кабінет Міністрів України Постановою від 21 червня 2017 року № 438 затвердив Технічний регламент ліфтів та компонентів для ліфтів. Цей Технічний регламент визначає вимоги до ліфтів і компонентів безпеки для ліфтів та розроблений на основі Директиви 2014/33/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 26 лютого 2014 року про гармонізацію законодавства держав-членів стосовно ліфтів і компонентів безпеки для ліфтів.

Ще у 2016 році «Укрпромліфтзвар» звертав увагу спеціалістів та читачів на Проект регламенту: http://liftzvar.com.ua/ru/content/o-proekte-postanovleniya-kabineta-ministrov-ukrainy-ob-utverzhdenii-tehnicheskogo-reglamenta . Нарешті цей нормативно-правовий акт набув чинності з 5 січня 2018 року.

Дія цього Технічного регламенту поширюється на нові ліфти, що введені в обіг після набрання ним чинності, які постійно обслуговують будівлі та споруди та призначені для перевезення: людей; людей і вантажів; тільки вантажів, якщо пристрій для перевезення є доступним, тобто людина може безперешкодно заходити до нього, і обладнаним засобами керування, розташованими всередині пристрою для перевезення або в межах досягання людини, яка перебуває всередині пристрою для перевезення.

Вимоги цього Технічного регламенту не поширюються на: підіймальні пристрої, швидкість яких не перевищує 0,15 м/с; будівельні підйомники; канатні дороги, у тому числі фунікулери; ліфти, спеціально сконструйовані та споруджені для військових або поліцейських потреб; підіймальні пристрої, з яких можна виконувати роботу; шахтні підіймальні установки; підіймальні пристрої, призначені для піднімання артистів під час вистав; підіймальні пристрої, установлені на транспортних засобах; підіймальні пристрої, установлені на обладнанні та призначені для забезпечення доступу до робочих місць, у тому числі місць для технічного обслуговування і контролю на обладнанні; пристрої з рейковою передачею; ескалатори та пасажирські конвеєри (траволатори).

Чинний Технічний регламент ліфтів та компонентів для ліфтів містить положення щодо введення в обіг і експлуатацію ліфтів, обов’язки виробників, уповноважених представників, імпортерів та розповсюджувачів, відповідні процедури оцінки відповідності компонентів безпеки для ліфтів, тощо.

Повний текст Технічного регламенту ліфтів та компонентів для ліфтів знаходиться за наступним посиланням: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/438-2017-%D0%BF

Додати новий коментар